Кит. Тематичне заняття для дошкільнят та молодших школярів

Цей допис – про  заняття на тему китів. Цих величних тварин ми досліджували з моїми синами, яким 7 та 4 роки. Розкажу, які ресурси ми використали, і як пройшло заняття.

Метою заняття було показати дітям велич та красу цієї тварини, а також пояснити, що кит – це зовсім не риба!

Пару слів про те, як я обираю теми та матеріали для занять. Дуже часто теми пропонують самі діти. Задають якесь питання, і ми разом починаємо досліджувати. У нас є непогана домашня бібліотечка, і я відбираю ті книжки, де є інформація з даної теми. Використовую закладки-наклейки, щоб помітити сторінки з потрібним матеріалом. І потім ми займаємось.

А іноді трапляється щось цікаве в новій книжці чи журналі, і це надихає нас розглянути тему. Так і цього разу, в новому випуску журналу “Гарбуз” трапилася чудова стаття про китів. Ось третій номер журналу.

А всередині чудова, на два розвороти, двомовна (українською та англійською) стаття про китів. Ви тільки подивіться на ці ілюстрації!

Мені ДУЖЕ сподобалось в статті, що вона дуже стисла (без води) і містить багато цікавих фактів. Серце кита важить як машина – 500 кг. Маленьким дітям не обов’язково запам’ятовувати про 500 кг, а от про машину вони точно запам’ятають і зможуть приблизно уявити, наскільки важке серце і якого воно розміру.

Отже, ми розглянули ілюстрації та почитали статтю.

Потім у нагоді стала “Моя перша книжка про природу” (видавництво #книголав). Вона розрахована на маленьких дітей, тому інформація подана дуже простими зрозумілими словами. 

Мої діти дуже люблять цю книжку за наклейки. Вони по черзі обирали, хто яку тварину буде клеїти. Це розворот про жителів морських глибин.

А тут тварини розділені на класи. На занятті ми кілька разів проговорили, що кит – це ссавець. Це значить, що у них тепла кров, вони дихають атмосферним повітрям, народжують дітей та годують молоком. Кит – зовсім не риба! 🙂

Наступні дві книжки, які ми обрали для заняття про китів, це “Моя планета Земля” від видавництва “Школа” та “Коли я сміливий” від видавництва “Богдан”.

“Коли я сміливий” не про китів, але там згадується кит, та є красиве його зображення. Прочитання цієї книги допомогло нам уявити, як воно там, всередині океану. І цій книжці медитативні ілюстрації, що гарно передають атмосферу середовища проживання китів.

“Моя планета Земля” – це книжка, яку ми використовували весь минулий рік, коли проходили програму першого класу з Природознавства. В ній викладені усі важливі теми цього предмета. У нас ця книга з твердою обкладинкою, а буває ще й з м’якою. Вона дешевша та легша, зручніше брати кудись з собою.

Це розворот книжки “Моя планета Земля”. Тут ми дізналися, в яких океанах живе головний герой нашого заняття – синій кит.

Повторюємо інформацію про те, що кит – ссавець (звір). Шерсть вказана тут як одна з ознак ссавців, але кити в даному випадку – виключення з правил. У них є тільки окремі щетинки.

Наприкінці ми повернулися до журналу “Гарбуз”. Я запропонувала дітям намалювати кита, використавши для натхнення ілюстрацію з журналу.

Мої маленькі художники малюють синього кита.