Вивчення анатомії за допомогою іграшкового скелета – одне з найцікавіших занять в нашому домашньому навчанні. Я вже писала про те, як діти досліджували кістки і суглоби. Після цього настала черга внутрішніх органів, м’язів і шкіри. Діти найкраще вчаться, якщо є змога робити щось руками, відчувати тактильно та бачити в об’ємі, а не просто дивитися на картинку в книзі. Погляньте, як ми працювали над цим проектом.
.
Отже, у нас був такий невеличкий пластиковий скелет. Це іграшка, яку продавали до хеловіну. Я завжди усі речі розглядаю з точки зору придатності до навчання, і цей скелет підійшов ідеально.
Для моделювання органів ми взяли звичайний пластилін. Цього разу знову використовували книжку “Тіло людини” від видавництва “Віват”, щоб розглянути зовнішній вигляд та розташування органів. Потім почали їх ліпити з пластиліну.
Спочатку дихальна система. Легені!
На цьому фото видно, що вже додали серце. Обговорили з дітьми, як ребра захищають наше серце і легені. Під ребрами також розташована печінка. На фото вона темно-коричневого кольору.
Кишківник – дооовгий орган. З білого пластиліну діти зліпили “ковбаску” і скрутили її петлями.
Кишківник закінчується десь тут.. 🙂
На цьому фото видно зелені нирки (насправді вони не зелені, але ми зробили органи різнокольоровими, щоб краще їх бачити). Жовтий – це сечовий міхур.
Настала черга м’язів. На картинках ми роздивилися, як виглядають м’язи і як прикріплюються до кісток.
Залишилося покрити наш скелет шкірою. У нас не було потрібної кількості пластиліну одного кольору, тому ми використали масу для ліплення, яка після висихання стає твердою.
Така от людинка вийшла в результаті. Покривати її шкірою було нелегко, поверхня досить велика. Була нагода озвучити дітям, що шкіра – найбільший і дуже важливий орган людського тіла.
Супер! Дуже цікава стаття!