“Дім метеликів”, Сара Л. Сміт.

Видавництво “Читаріум” в черговий раз порадувало якісним літературно-художнім виданням – книгою британської ілюстраторки і письменниці Сари Л. Сміт “Дім метеликів” (The Butterfly House, Sarah Smith). 

У нас вдома багато дитячих книжок, але це найперша настільки атмосферна книга, що хочеться відкривати її знову і знову.

“Дім метеликів” спонукав нас відвідати оранжерею з метеликами, що є у нашому місті. Враження від книги переплелося з враженнями від спілкування зі справжніми метеликами, і вийшло дуже казково і красиво. 

Є така собі бабуся Джорджина. Але це не просто бабуся. У неї в квартирі є оранжерея, у якій живуть метелики. Заходьте, подивіться, як тут гарно і затишно!

Метелики різні, різнокольорові. Літають беззвучно, але іноді здається, що чути шурхіт крилець. Пролітає мимо тебе метелик, зачіпає злегка – і мурашки по шкірі.

На дверях табличка: “Метелики можуть ПОВИЛІТАТИ. Тримайте двері ЗАЧИНЕНИМИ”.

До бабусі Джорджини в гості прийшли онуки Джек та Ліззі, а також їх кіт-бешкетун на ім’я кіт. Дітям дуже подобається у бабусі вдома. Бабуся Джорджина ділиться з онуками важливою таємницею: якщо метелик сяде на кінчик твого носа, ти перетворишся на метелика!

Як би хотілося перевірити, чи це правда!

Але бешкетний кіт щось перевертає в коридорі, і доводиться влаштувати прибирання.

Потім, звичайно, настає час пити чай з тістечками. Ну а яке гостювання без цього?

А потім кіт влаштовує полювання на метеликів, біжить через всю квартиру до самої оранжереї, перевертає воду для поливання квітів.. ой, халепа! Найгірше, що метелики все-таки ПОВИЛІТАЛИ з оранжереї, і тепер їх треба ловити!

Коли нарешті всі метелики в безпеці, бабуся втомлена, а дітям вже час йти додому. 

Бабуся сідає відпочивати, і тут їй на кінчик носа сідає метелик!

Чи перетворюється бабуся на метелика? В тексті про це ні слова, але Ви дізнаєтесь відповідь, коли відкриєте останній розворот. 

Але на цьому ще не все. Окрему увагу треба приділити ілюстраціям в книзі. Не дарма автор – професійна дитяча ілюстраторка. 

Безліч дрібних деталей, які не одразу помічаєш, але які додають особливий присмак книжці. Бабуся Джорджина, напевне, в молодості була пілотом. Вона багато подорожувала, досліджувала природу, зокрема комах. Бабуся любить грати в карти та пити чай. А також до неї особливо прив’язаний один з метеликів, портрет якого ви бачите на обкладинці книги. Цей метелик майже завжди літає біля бабусі. Чи вийде у вас знайти його на кожній сторінці?

Купити книгу “Дім метеликів” можна на сайті видавництва “Читаріум”, натиснувши СЮДИ.

Фейсбук-група видавництва “Читаріум” ТУТ.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top