Проект з анатомії людини. Частина 1: кістки і суглоби

Цей проект викликав захоплення у моїх дітей. Нещодавно був хелловін. В магазинах у країні, де ми живемо, продавалося багато страшних іграшок і декорацій до цього свята. Я звернула увагу на невеличкі скелети. На диво, скелети виявилися досить точними анатомічно. І хоча ми не святкуємо хелловін, у мене виникла ідея використати ці іграшки у навчанні дітей. Покажемо, що з цього вийшло.

Для заняття ми використали ендиклопедію “Тіло людини” від видавництва “Віват”. Це невелика книжечка в м’якій обкладинці, з гарною якістю друку та ілюстраціями. 

На жаль, ми не змогли повністю оцінити текст в цій енциклопедії, хоча називається вона енциклопедією для малюків. Підбірка сухуватих фактів, дуже багато наукових термінів і назв, які важко сприймаються навіть дорослими. Але ілюстрації дуже сподобались.

Спочатку ми розглянули кістки, порівнюючи скелет з зображенням в книзі. Дуже схоже!

Ми знаходили у себе ребра, трогали ліктьові суглоби, кістки в руках тощо. Дітям сподобалася моя фраза про те, що у кожного з нас всередині є скелет 🙂

Останнім часом я люблю поєднувати будь-які уроки з творчістю. Ми малюємо те, що вивчаємо. Таким чином тренується увага та дрібна моторика, а інформація запам’ятовується набагато краще.

Діти спробували намалювати скелет. На першому плані мій малюнок. Так, я працюю разом з дітьми. Діти спостерігають за мною і вчаться помічати деталі, на які самі, можливо, не звернули б увагу.

Це малюнок мого трирічного сина. До питання, як займатися домашньою освітою зі старшими дітьми, коли є ще й маленькі. Молодший син бере участь у занятті настільки, наскільки може і хоче. 

Так малював мій семирічний син. Потім він підписав малюнок. Мені дуже сподобалось, яким цікавим у нього вийшов шрифт. Я попросила його написати “ребра”, “череп”, “таз” і “скелет”. Це допомогло йому краще запам’ятати слова.

Це було наше перше заняття зі скелетом. Якщо підсумувати, ми розглянули скелет, спробували знайти кістки і суглоби на собі, намалювали скелет, підписали деякі його частини. Заняття тривало приблизно 30 хвилин.

Наступного дня за допомогою цього ж скелета ми вивчали внутрішні органи. Про це в наступному дописі!

Якщо ви хотіли б придбати такий скелет, але не можете знайти його у продажу в Україні, напишіть мені листа на cottonpeopleorganic@gmail.com


1 thought on “Проект з анатомії людини. Частина 1: кістки і суглоби”

  1. Pingback: Дітям про Францію. Заняття з географії - Крейдочки

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top