Хімія для дітей. Науковий експеримент з йодом

Найулюбленіша частина нашого домашнього навчання – це наукові експерименти. Я змалку захоплювалась наукою, і дуже хочу передати це захоплення своїм дітям! Допомагаю їм досліджувати світ навколо. Якщо вони цікавляться хімічними перетвореннями, значить ми вивчаємо хімічні перетворення, хоча діти у мене ще маленькі. Хімія для дітей – це реально! Навіть дошкільнятам та молодшим школярам можна пояснити властивості речовин та хімічні перетворення.

Хімія для дітей. Хід експерименту

Цього разу ми вивчали йод. Я пояснила дітям, що це речовина, розчин якої використовується для дезинфекції ранок чи запалень. У нас був Бетадин – водний розчин йоду для полоскання горла. Діти налили трохи в скляну баночку та роздивилися. Розчин йоду має оранжевий колір.

Для проведення експерименту нам потрібні зразки різних харчових продуктів. Ми обрали такі: картопля, виноград, яблуко, рисовий хлібець, варений рис, листя салату, крекери.

Мій дев’ятирічка розрізав картоплю, яблуко та виноград на шматочки.

хімія для дітей. Експеримент для дітей

Я пояснила дітям, що в деяких рослинних продуктах є особлива речовина – крохмаль. І ми можемо виявити його за допомогою йоду. Крохмаль має цікаву властивість – змінює колір при контакті з йодом.

йод хексперимент для дітей

Діти крапали йод на різні зразки рослинної їжі та спостерігали за реакцією.

науковий експеримент для дітей

Дітей вразило, якою яскравою була зміна кольору при контакті з крекерами, рисом та рисовим хлібцем! Зробили висновок, що це їжа з високим вмістом крохмалю. Я звернула увагу дітей на те, що ця їжа швидко та надовго нас насичує.

iodine starch experiment

Подивіться на цей колір!

Невелика примітка!

При підготовці зразків їжі радимо спочатку різати ті продукти, які містять мало крохмалю, або використовувати різні ножі. Забруднений крохмалем ніж призведе до того, що реакцію дасть навіть листок салату. Так трапилось з нами! Під кінець експерименту навіть салат став синіти 🙂

хімія для дітей

Ідея для додаткового експерименту.

Розділіть кілька крекерів на дві купки. Одну купку протестуйте йодом. Другу купку добре прожуйте, виплюніть і знову протестуйте. Реакція має бути не така яскрава, як у непрожованих крекерів. Це пояснюється тим, що наша слина розщеплює крохмаль, бо процес травлення починається вже в роті при пережовуванні їжі!

Друзі! Ми підготували для вас невеличку роздруківку, яка допоможе вам провести цей експеримент з дітьми, не заглядаючи на сайт. Файл містить також робочу сторінку для дитини, де вона може записати результати свого наукового досліду. Введіть свій імейл на отримайте файл безкоштовно!

науковий експеримент безкоштовна роздруківка
Your subscription could not be saved. Please try again.
Вітаємо! Файл буде відправлено на вашу електронну пошту протягом 24 годин!

Перегляньте більше наших дописів з серії “Наука дітям”.

1 thought on “Хімія для дітей. Науковий експеримент з йодом”

  1. Pingback: Що таке кислотність розчинів. Цікава хімія для дітей - Крейдочки

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top