Гідрофобність – це властивість речовин відштовхувати воду. Гідрофобні речовини не змішуються з водою, тому що їх молекули не здатні утворити зв’язки з молекулами води. Дошкільнятам та молодшим школярам можна пояснити, що гідрофобність – це коли речовина “боїться” води.
Гідрофобність на прикладі гідрофобної крейди
Природна крейда добре змочується водою. Але якщо її обробити стеариновою кислотою, вона стає гідрофобною.
Нам випала нагода дослідити гідрофобну крейду від RDC Innovation Laboratory. Це цікавий та безпечний матеріал для дослідження дітьми.
Спочатку діти просто гралися нею, пробували на дотик. На цьому відео видно, що така крейда дійсно боїться води, захищає від води руки.
Звичайна крейда VS гідрофобна крейда
У нас була ідея провести такий дослід: розмішати у воді звичайну та гідрофобну крейду і через деякий час поглянути, як ці суміші будуть відрізнятися одна від одної.
Ми з дітьми підготували банки з водою, порошок крейди гідрофобної (в пакеті) та звичайної (в мисці).
Додаємо звичайну крейду у воду.
Крейда змішується з водою, утворюючи сірувату рідину.
Тепер черга гідрофобної крейди.
На наше здивування, навіть після інтенсивного перемішування гідрофобна крейда зовсім не змішалася з водою. Вона висіла на поверхні води, нагадуючи хмаринку.
На цьому відео дуже добре видно, якими марними були наші спроби її намочити. Ми натискали на неї ложкою, і вона занурювалась, утворюючи цікаві структури під водою. Прибираємо ложку – крейда спливає на поверхню, і залишається при цьому сухим порошком. Просто неймовірно! Радимо переглянути відео. Вам захочеться спробувати це зі своїми дітьми!
Ще один приклад гідрофобної речовини – це рослинна олія. Вона теж не змішується з водою, і ми добре продемонстрували це в експерименті “Лавова лампа”. Експеримент легко провести в домашніх умовах.
Вам потрібно більше ідей для занять з дітьми? Натисніть тут.
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не загубити сайт!