Ви виїхали з України на тимчасове чи постійне проживання і хотіли б, щоб діти отримали українську освіту? Міжнародна українська школа – це державний заклад середньої освіти, створений спеціально для українських дітей, що проживають за кордоном.
Загальна інформація про школу
Міжнародна українська школа (МУШ) була створена у 2007 році з метою забезпечення реалізації права громадян України за безкоштовну середню освіту.
Як і в будь-якій іншій державній українській школі, навчання в МУШ є безкоштовним. Школа надає підручники (як паперовий, так і електронний варіант), методичні рекомендації, навчальний план для кожної дитини, консультації онлайн. Раз на півріччя здійснюється оцінювання знань дітей. Діти, що навчаються в МУШ, після закінчення школи отримують повноцінний атестат державного зразка.
Як вступити в МУШ
Зарахування дітей в Міжнародну українську школу здійснюється на безконкурсній основі. Для вступу в МУШ обов’язково потрібно надати документ, що підтверджує проживання дитини за кордоном. Це може бути резидентська віза, печатка в паспорті про консульський облік, довідка з місця роботи батьків тощо. Діти також мають право здавати ДПА та ЗНО. Для отримання повного списку документів для вступу, а також інформацію про порядок здачі ДПА та ЗНО зверніться до адміністрації школи. Посилання на сайт – у кінці статті.
Міжнародна українська школа. Організація навчання
Діти, що навчаються в МУШ, мають статус екстерна. Чомусь для багатьох з нас це слово асоціюється з навчанням у темпі 2 класи за 1 рік. Насправді це всього-лиш значить, що учень сам опановує шкільну програму, а в школі проходить атестації. До вчителів можна звернутися за консультацією та підтримкою. При школі діють також дистанційні курси починаючи з 5 класу.
Кожен учень має свій особистий кабінет на сайті. Школа надає логін та пароль для входу. В кабінеті розміщується графік атестацій та оцінки екстерна.
Міжнародна українська школа. Атестації
На початку кожного навчального року учень отримує графік атестацій. Атестації складаються з двох частин: контрольні та співбесіди. З кожного предмету здається одна контрольна та одна співбесіда на півріччя (семестр). Графіки атестацій досить гнучкі, завжди можна здати раніше або пізніше за попередньою домовленістю з вчителем.
Коли учень вже засвоїв матеріал з предмету за семестр, вчителю на e-mail надсилається запит на контрольну. Вчитель надсилає контрольну (файл у форматі PDF), яку треба роздрукувати, виконати, засканувати та відправити вчителю протягом однієї доби.
Співбесіди проводяться по Skype.
Треба зауважити, що в МУШ діти вивчають та здають тільки предмети інваріантної складової. Деяких предметів, що вивчаються в школах в Україні, зовсім немає. Наприклад, музика, фізкультура тощо.
На цьому знімку екрана можна побачити, як виглядає особистий кабінет учня та які предмети здаються у 3 класі (Українська мова, літературне читання, іноземна мова, природознавство, інформатика, Я у світі).
Міжнародна українська школа. Досвід нашої сім’ї.
Мій старший син навчається в міжнародній українській школі вже три роки, зараз закінчує 3 клас. Цього року плануємо записувати в МУШ і другу дитину. Ми хоумскулери, тобто за власним бажанням обрали навчання дітей вдома. Наші діти ніколи не ходили в садочок і не відвідують школу у країні нашого проживання. В ОАЕ, де ми зараз живемо, є велика активна спільнота хоумскулерів, тому діти відвідують різні заняття, мають багато можливостей спілкування з друзями, участі в різних заходах. Детальніше про функціонування нашого хоумскульного кооперативу я пишу в розділі для хоумскулерів.
Міжнародна українська школа (МУШ) дає нам можливість бути хоумскулерами, і при цьому отримувати українську освіту. Ми плануємо, щоб вищу освіту діти отримували в Україні, тому навчання в МУШ для нас дуже важливе.
Щодо підручників. Їх можна взяти в школі (фізично вона знаходиться в Києві), але нам це не було зручно. Ми не кияни, та й в Україні буваємо рідко. Для 1 та 2 класу я купувала підручники онлайн і просила родичів привезти нам в ОАЕ, коли вони летіли до нас. В 3 класі я вирішила не купувати підручники. Просто відкрила їх онлайн і зробила собі короткий конспект перед тим, як планувала наш навчальний рік.
Чи легко самотужки опановувати програму? Початкова школа мені здалася посильною, не зважаючи на те, що син навчається за старою програмою, не НУШ. Підозрюю, що програма НУШ з моїм наступним школяриком буде легшою. В цілому я завжди дуже занята: і хоумскульні зустрічі та заходи, і МУШ, і молодші діти та побут. В середній школі, думаю, допоможуть дистанційні курси від МУШ або заняття з вчителями онлайн.
МУШ сайт та адреса
Сайт міжнародної української школи https://uis.org.ua/
Адреса: м. Київ, Кловський узвіз, 8
Телефон: +38 (044) 253-85-58
Імейл: ukrintschool@ukr.net
Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати повідомлення про нові статті на сайті!
Добрый день! Я живу в Египте и мой ребенок учиться в русской школе, у меня вопрос, можно ли открыть частную украинскую школу при вашей поддержке, так как много украинцев проживает в Хургаде и хотят чтоб дети получили украинское образование. Я могу организовать образовательный процесс в частном порядке но экзамены должны проходить под контролем и поддержкой высококвалифицированных педагогов в дистанционном порядке. Или итоговые годовые работы можно привозить на проверку в Украину. Скажите это возможно или это нереально?
Добрий день, Світлано! Я мама дітей, які навчалися в Міжнародній українській школі. Я написала цю статтю про школу. Але я там не працюю, і мої діти там вже не навчаються. На жаль, не можу допомогти Вам у відкритті школи в Хургаді.
Раджу Вам погуглити українські приватні альтернативні школи. Зараз є багато ліцензованих приватних шкіл, які пропонують навчання онлайн або атестацію для перевірки знань, видають табелі і атестати державного зразка. Можливо, вони зацікавляться вашою ідеєю.
Успіхів Вам!