Коли мої діти зацікавлюються якоюсь темою, я дивлюся, які книжки чи інші ресурси на цю тему ми маємо вдома. Тема Франції сплила раптово після обговорення з сином вибору ще однієї іноземної мови для вивчення. Він захотів вивчати французьку, почав ставити питання про цю країну. І я вирішила, що це гарна нагода розповісти дітям про Францію. У нас знайшлися дві книги: “Карти” Видавництва Старого Лева та “Чудеса світу” видавництва Vivat, а також розфарбовка “Europe and you” від Council of the European Union та наклейки.
Дітям про Францію. Наше заняття
Попередньо я переглянула книжки та підібрала інформацію для заняття. Короткий зміст нашого заняття:
- Ейфелева вежа
- Їжа
- Канал між Атлантикою та Середземним морем
- Шарль Перро
Моїм дітям 9, 6 та 3 роки. Коли ми вивчаємо країни, я намагаюся дати їм стислу та цікаву інформацію, яку вони запам’ятають. На меті не стоїть поглиблене вивчення країни, її історії, культури тощо.
Вивчаючи будь-яку країну, ми спочатку відкриваємо книгу “Карти” від Видавництва Старого Лева. Це унікальне видання, яким ми користуємося знову і знову. Дуже інформативна та цікава книга.
Спершу ми розглянули географічне положення Франції, переглянули, з якими країнами вона межує.
Потім розглянули розворот про Францію. Діти ставили багато питань, я відповідала що знала 🙂 Найбільше їх здивувало, що французи їдять жаб’ячі лапки.
В розфарбовці ми знайшли сторінку з мапою Франції, син склав з літер назву столиці англійською – Paris.
Цю розфарбовку від Ради Європейського Союзу можна безкоштовно скачати тут.
Потім я почала розповідати їм те цікаве, що приготувала для заняття.
Дітям про Ейфелеву вежу
- Ейфелеву вежу зконструював інженер Густав Ейфель
- Її будівництво завершили в 1889 році
- Висота вежі 324 метри. Ми порівняли її з найвищою вежею світу – Бурж Халіфа, висота якої становить 830 метрів.
У нас є така книга “Чудеса світу” серії “Енциклопедія для малюків” від видавництва “Vivat”. Я вже згадувала цю серію раніше. Ми цінуємо ці енциклопедії за ілюстрації, але текст, на жаль, практично не використовуємо. Він досить важкий для сприйняття дітьми. Розглянули фото вежі.
Далі була черга такого цікавого питання…
Що спільного у Ейфелевої вежі та Статуї Свободи в США?
Наклейки в моєму дитинстві вважалися неймовірним скарбом. Тому я завжди купую їх своїм дітям, і їм теж дуже подобається. Я дивлюся на наклейки не просто як на декоративний елемент, а і як навчальні матеріали.
У нас були отакі наклейки про Францію. Ми з дітьми помітили, що хоча більшість картинок стосується саме Франції, на одній з наклейок зображена Статуя Свободи і написано New York.
Виявляється, що саме інженер Густав Ейфель розробляв металевий каркас для Статуї Свободи. Ця статуя була подарунком Сполученим Штатам від Франції. А в Парижі стоїть її зменшена копія.
Після цього ми поговорили про смачне 🙂
Їжа у Франції
Я назвала дітям їжу, з якою вони знайомі. Круасан, печиво макаруни, хліб багет та рататуй. А також ще раз згадали жаб’ячі лапки 🙂
Море з’єднується з океаном
Через Францію протікає річка Гаронна, що впадає в затоку Атлантичного океану. У 1681 році було збудовано Південний канал від Середземного моря до річки Гаронни коло міста Тулуза. Таким чином поєднали Середземне море та Атлантичний океан.
Я вирішила додати цю інформацію, щоб закріпити в пам’яті дітей географічне розташування Франції, Атлантичного океану, Середземного моря.
Заняття про Францію. Робота у зошитах.
Коли ми вивчаємо країни, я пропоную дітям творчо оформити у їхніх зошитах сторінку, присвячену цій країні. Діти мають зошити Меркуріус, що зазвичай використовуються у вальдорфських школах. Це великого формату альбоми з якісними щільними аркушами.
Використовуємо наклейки.
Вчу свого дев’ятирічку коротко записувати інформацію. Тут він легко згадає, що і Статуя Свободи, і Ейфелева вежа сконструйована Густавом Ейфелем.
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не загубити сайт!