маятникове малювання

Маятникове малювання

Маятникове малювання – це і мистецтво, і урок фізики. Ми взяли цю ідею з англомовного інтернета, і в більшості варіантів це заняття люди проводили просто в кімнаті. Ми ж вирішили провести його на вулиці, і це трохи ускладнило задачу.

Ми хочемо розповісти вам про наші спроби і труднощі, з якими ми стикнулися. Отримання результату заняло у нас кілька днів! Було не дуже легко, але дуже цікаво!

Маятникове малювання. Суть проєкту

Суть проєкту полягає у створенні маятника, що коливається та розсипає сипучу речовину, таким чином утворюючі дивовижні малюнки.

Будується рамка, до якої на мотузку підвішується посудина з отвором. У посудину насипаний пісок або налита густа фарба. Посудину штовхають, і вона розкачується. Пісок висипається з неї (або фарба виливається), вимальовуючи цікавий візерунок.

В інтернеті нам траплялося виконання цього досліду на столі, на підлозі між стільцями. Люди майстрували рамку з конструктора Lego, утворювали її за допомогою стільців та довгої лінійки тощо. Ми ж вирішили провести дослід на свіжому повітрі і в більшому масштабі.

Наш пристрій для малювання маятником

В якості посудини ми використали пластикову пляшку, розрізану навпіл. Ми зробили в ній отвори і прив’язали мотузку.

маятникове малювання
маятникове малювання

Отвір також зробили в кришці.

Дослід ми проводили на городі, де була можливість використати металеву рамку, під якою влітку росли огірки.

Під рамку ми поклали плаский шматок шиферу.

Помічниця Люся та наша маятникова установка.

маятникове малювання

В якості сипучої речовини ми використали звичайний пісок.

Проте оскільки шифер у нас досить світлий, і пісок теж, виникла ідея його зафарбувати. Згодилася прострочена приправа яскравого кольору – куркума.

Пісок ми насипали в пляшку, закриваючи отвір у кришці пальцями.

маятникове малювання
маятникове малювання

Труднощі, з якими ми стикнулися 🙂

ДІАМЕТР ОТВОРУ В КРИШЦІ. Ми почали з дуже маленького отвору в 2 мм діаметром, який зробили викруткою. Пісок з нього просто не висипався 🙂 Ми розширювали отвір викруткою кілька разів, в кінці кінців взяли іншу кришку та зробили отвір гострими ножицями.

ПОВЕРХНЯ ДЛЯ МАЛЮВАННЯ та ВІТЕР. Тут у нас було кілька спроб. Перша спроба на сухому шифері начебто й вийшла, але по-перше, пісок роздувало вітром. По-друге, малюнок був майже невидимим, не зважаючи на те, що ми змішали пісок з куркумою.

маятникове малювання

Після цього ми спробували простелити розрізаний пакет чорного кольору. Безперечно, на чорному жовтий пісок було видно краще. Але через те, що поверхня пакету була дуже гладенькою та слизькою, вітер з легкістю ганяв по ній пісок, не даючи сформуватися візерунку.

Маятникове малювання. Нарешті результат!

Тепер про те, який варіант нам все-таки дав позитивний результат.

По-перше, ми дочекалися погоди без сильного вітру.

По-друге, нам прийшло в голову змочити шифер. Він став темнішим, до того ж на мокрий шифер пісок став лягати набагато краще!

Ми зняли відео! Зверніть увагу, яка краса починається після 50 секунд!

Цей проєкт був дійсно цікавий та корисний для моїх дітей! Сподіваюся, ви спробуєте зі своїми дітьми!

Перегляньте більше ідей занять з дітьми на нашому сайті.

Підпишіться на наш youtube канал. Дякуємо 🙂