В цій статті я хочу показати прописи для дошкільнят та школярів початкової школи від різних видавництв. Я перепробувала багато варіантів зі своїми дітьми, і поки що не знайшла ідеальних українських прописів. Але оскільки маю вже багато різних, вирішила поділитися з вами своїми думками про деякі з них.
Зошит-пропис “Готуємо руку до письма. Малюємо по клітинках”, видавництво “Перо”
Цей зошит призначено для дошкільнят. Моїй наймолодшій дитині 3 роки, і я придбала ці прописи з думкою про неї. Вона любить теж займатися чимось “шкільним”, коли я навчаю її братів. А також любить свинку Пеппу.
Зошит виявився занадто складним для неї, а найбільше дитину розчарувало, що всередині зовсім немає нічого про свинку Пеппу.
На цій фотографії видно, що аркуш просвічується, і видно малюнки з наступної сторінки. Треба сказати, що такий нюанс виявлено у всіх прописах. Але в деяких проявляється сильніше, ніж в інших.
Очевидно, що цей зошит ніяк не для дітей віком 3-4 років.
“Вчимося писати”, видавництво “Перо”
Цей зошит я купила для шестирічного сина, що любить машинку Blaze з мультика. Але всередині немає ніяких машинок 🙂 На першій сторінці тут є гарно написана курсивом українська абетка.
Всередині стандартні прописи. Лінійка для масштабу, висота маленьких літер 4 мм. Я не можу погодитися з тим, що це прописи для дошкільнят. Вони краще підійдуть старшим дітям. І в цілому я не дуже розумію необхідності саме в таких вузеньких лініях, куди діти мають якось втиснути малу літеру, та ще й так, щоб красиво…
Дошкільний вік – це вік, коли рекомендують гратися пластиліном та складати конструктор для розвитку дрібної моторики. І раптом – дрібнесенькі літери курсивом висотою 4 мм.
В цілому ці прописи дуже красиві. Нагадали ті, які я писала в 1 класі сто років тому 🙂
Прописи “До Букварика”, видавництво Талант
Це єдині українські прописи з усіх, що я маю, в яких видавництво проявило креативність у дизайні сторінок. Тут і кольорові малюнки, і цікава рамка навколо сторінок. Можливо, когось з дітей це буде відволікати. Але моїм сподобалось.
Тут теж дуже красивий курсив. Але висота малої літери, схоже, навіть менше 4 мм.
Спочатку я подумала, що це прописи для школярів першого класу. Але зі здивуванням прочитала на сайті видавництва “Талант”, що призначення прописів – “підготовка до школи”. Тобто ще до вступу у 1 клас дитина має вміти писати слова каліграфічно у строчках 4 мм висотою?
“Учуся писати красиво”. Прописи для дошкільнят із завданнями та наліпками, видавництво “Ула”
Ці прописи приємно брати в руки. Глянцева сучасно оформлена обкладинка, якісний папір.
Прописи з серії “Каліграфія для дошкільнят”. На першому розвороті показано, як рекомендується сидіти, як правильно тримати ручку. Є звертання до батьків та вчителів (напевне, маються на увазі вихователі, бо ж прописи для дошкільнят). За одне заняття рекомендується виконувати 1-2 сторінки.
На сторінках теж є рамка, але немає яскравих кольорів. Колір один – спокійний синій, не занадто контрастний. Приємно для очей.
Висота малої літери – 4 мм. Напевне, це якийсь стандарт? Чи потрібен він дошкільнятам, які ще тільки вивчають літери та вчаться писати у зошитах?
Всередині зошита є наклейки. Це моїм дітям дуже сподобалось, вони люблять наклейки.
На звороті – інші варіанти прописів цього видавництва.
Прописи для дошкільнят “Пишу літери та цифри”, видавництво “Ула”
Правила сидіння та тримання ручки, поради батькам та наклейки для дітей.
В цьому зошиті є такі завдання, як домалювати малюнок, обвести по пунктиру. Як видно на фото, пропонуються різні розміри цифр і літер.
Є такі завдання для тренування руки, з наклейками.
Літери надаються тільки друковані і не дрібні. Як на мене, цей зошит найбільш адаптований саме для дошкільнят.
Клітинки висотою 5 мм.
Прописи для школярів “Зошит з каліграфії (тренувальні завдання)”, видавництво “Зірка”
Це зошит для 1-4 класу.
Лінії в зошиті насиченого блакитного кольору, контрастують з білим аркушем. Літери написані товстим шрифтом, друк дещо зернистий. До кожної літери наводиться приклад як писати, зі стрілочками. Це дійсно допомагає дітям.
Висота строчки для маленьких літер – 4 мм.
На цьому фото видно, як просвічується надруковане на наступній сторінці.
Доволі сильно просвічується, на жаль. Але шрифт красивий.
На цьому фото показано різницю між прописами видавництва “Зірка” (зверху) та видавництва “Ула” (внизу). Сторінки знизу, як на мене, приємніші для очей, виглядають більш акуратно. Відчуття чистої сторінки. Надруковане на звороті просвічується, але не сильно.
Прописи для дошкільнят “Крок за кроком. Друковані літери”, видавництво “Vivat”
Цей зошит відрізняється збільшеним форматом. Тут немає курсиву, звісно, бо зошит для дітей від 4 років. Дизайн спокійний, лінії не занадто товсті і контрастні. Малюнки, поля і клітинки блакитні, літери темно-сірі.
Є інструкції написання літер (зі стрілочками). Як на мене, в 4 роки це трохи складно. Дітям пропонується також писати слова.
Цей зошит – у клітинку. Висота клітинок приблизно 7 мм.
Зверніть увагу на написання літери “Л”.
Мене спочатку здивувало, адже в інших виданнях Л пишеться інакше. Ось в порівнянні з іншим зошитом.
Проте в багатьох книжках написання саме таке, як в цьому зошиті, зокрема в Букварі для дошкільнят. Тому, вважаю, дітей варто познайомити і з таким варіантом.
Запрошуємо вас підписатися на нашу розсилку, щоб не загубити сайт та отримувати інформацію про нові статті.
One thought on “Прописи для дошкільнят та молодших школярів”