Цікава історія України для дітей

Сьогодні я хочу розповісти про книжку, з якою ми почали вивчати історію України з дітьми віком 4, 8 та 11 років. Нашій сім’ї ця книга подарувала кілька годин якісного і цікавого дозвілля, а також – знання з історії. “Козаки правлять країною” – цікава історія України для дітей.

В книзі застосовується кейс метод, або так званий метод ситуаційного навчання. Тобто моделюються певні ситуації, які дитина “проживає” і таким чином краще засвоює надану інформацію.

Книга має незвичний дизайн та цікаві ілюстрації. Її дуже легко читати. Кейси можна опрацьовувати в будь-якому порядку і згідно з інтересами дітей.

Цікава історія України для дітей

А ось кілька прикладів кейсів, що розглядаються в книзі:

  • Герб. Що це, для чого використовували, з яких елементів може складатися і що символізують ці елементи. Творчий проєкт: дизайн власного герба.
  • Особливий шрифт – скоропис. Проєкт з “зістарення” паперу та написання стародавнього листа. За QR-кодом можна переглянути відео про те, як скорописом пишуться деякі літери.
  • Нарада в гетьмана – кейс з фінансової грамотності. Дитині пропонується прийняти рішення щодо розподілу мішків грошей (наклейки) на вирішення важливих питань.
  • Фортеця Батурин. Центральний проєкт книги. Діти збирають 3D модель фортеці, що створена на основі реальної! До моделі додається сюжет і персонажі для гри.

У створенні фортеці можуть брати участь діти різного віку. У нас це 4, 8 та 11 років. Усім дуже сподобався цей проєкт!

Цікава історія України для дітей

Цікава історія України для дітей. Новий погляд на козаків

Раніше мої діти знали про козаків лише те, що вони були воїнами, носили червоні шаровари, їздили на конях та мали шаблі. Книга “Козаки правлять країною” відкрила для нас козаків іншого боку. Ми дізналися, що козацтво складалося з кількох соціальних прошарків. Існувала козацька еліта, інтеліґенція, аристократія. Козаки займалися міжнародною політикою, бізнесом, розвивали освіту, мистецтво.

Центральною постаттю в книзі є Іван Мазепа як представник еліти, меценат і дипломат. Це допомагає відійти від уявлення козака виключно як воїна.

Одна з найцікавіших частин книги – велика розкладка з зображенням бенкету для важливих гостей з різних країн. Ми її роздивлялися та знаходили безліч цікавих деталей.

Я була приємно вражена різноманітністю та продуманістю завдань. До кейсу про Генеральну військову канцелярію діти клеїли її об’ємну модель, що складається при закриванні книги. Цікаво і незвично.

Вивчаємо історію. Поради батькам

Книга має розділ “Коментарі до роботи з книжкою”, що адресований дорослим. В ньому розповідається про структуру книги, даються рекомендації по її опрацюванню. Дається також опорний теоретичний матеріал до кожного кейсу, поради психолога та ідеї для дискусій з дітьми.

При створенні книги автори орієнтувалися на вік 6-8 років. Досвід нашої сім’ї показує, що цікаво було всім, навіть дорослим. Нагадаю, моїм дітям 4, 8 та 11 років. Активності з книги захопили всіх, і ми всі дізналися багато нового та цікавого!

Книгу “Козаки правлять країною” можна купити на сайті видавництва.

Підпишіться на нашу розсилку, щоб не загубити сайт!

Щось не так! Будь ласка, спробуйте ще раз
Ви успішно підписалися на розсилку “Крейдочки”! Ми раді, що Ви з нами!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top