Вчимо назви днів тижня та місяців

Хочу поділитися, як мій син вивчив назви днів тижня і вчить зараз назви місяців природнім методом без зубріння та нервів.

Починали ми з днів тижня. Кілька місяців тому я зробила такі постери. Основна ідея була використовувати їх для планування. Я взяла кольоровий картон формату А4, написала великими літерами назви днів тижня та наклеїла кольорові картонні “кишеньки”, щоб вкладати туди папірці зі списком справ. Діти прикрасили ці постери наклейками. І ми повісили їх у спальні.

Чому наш тиждень починається з неділі? Бо ми живемо в країні, де вихідні – це п’ятниця і субота. Неділя – перший робочий день 🙂

Коли я робила ці постери, мій старший син ще не вмів читати. Час від часу я казала йому, що сьогодні, наприклад, вівторок. Вівторок у нас на жовтому фоні. Завтра буде середа. А вихідний у тата буде через три дні, у п’ятницю. Вихідні у нас на зеленому фоні.

Такі розмови ми вели дуже нерегулярно. Але дитина досить швидко запам’ятала, як називаються дні тижня. Згодом син зміг сам читати їх назви!

Мені сподобалося, що ці постери виявились ефективним наочним посібником для запам’ятовування днів тижня.

Місяці року я теж вирішила візуалізувати.

12 назв легше запам’ятати, якщо розділити їх на сезони.

Цей плакат з місяцями ми робили разом з дітьми (7 років і 3.5 років) в кілька підходів, за кілька днів.

Спочатку я намалювала коло і розділила його на сектори. Діти мали нагоду спостерігати, як користуватися циркулем. На сектори я ділила коло без транспортира, просто на око.

Кожен сектор – пора року. Блакитним ви виділили зиму, зеленим весну, червоним літо, жовтим осінь. Син сам підписав, де який сезон. (спочатку на чернетці, потім переписав на плакат).

Кожен сектор у нас розділявся ще на три частини – місяці.

Наступного дня я вирізала смужки з кольорового паперу і написала на них назви місяців.

Ми наклеїли смужки у відповідні місця. Я коментувала, що зараз у нас перший місяць осені – вересень. Після цього буде жовтень, коли жовтіє листя на деревах. А потім листопад, коли листя падає з дерев.

Мої хлопчики (7 і 3 роки) наклеювали папірці по черзі. Я показувала дітям правильне місце для кожного з місяців.

Це ілюстрація до теми домашнього навчання з немовлям в домі 🙂

Вийшло дуже яскраво і красиво. Після цього мій першокласник намалював ілюстрації про кожен з сезонів. Готово!