Кров, серце, судини. Науковий проект для малюків

“Кривавий” проект моделювання роботи серця і судин – що може були більш захоплюючим? Мій старший син давно цікавиться анатомією та фізіологією людини. В youtube я побачила проект для старших дітей – моделювання системи кровообігу. Оскільки моєму синові всього 5 років, я трохи модифікувала ідею. Ми зробили модель серця і кровоносних судин руки, а не всього тіла.
eksperyment-krov-sertse-1

Для будування моделі серця і судин потрібна звичайна повітряна кулька, трубочки для пиття та скотч. На перший погляд все просто. У кульку (“серце”) наливаємо води з червоним харчовим барвником (“кров”). Потім опускаємо всередину трубочку для пиття і примотуємо скотчем.

eksperyment-krov-sertse-2

До іншої трубочки приєднуємо три “пальця”. Так, ми знаємо, що у пересічної людини на руці 5 пальців. Але 5 трубочок ніяк не влазило в одну, тому у нас вийшло тільки 3. Спрощена модель 🙂

Потім з’єднуємо трубочку з серцем і трубочку з пальцями. Усе щільно фіксуємо скотчем. Це виявилось найважчим – щільно приліпити скотч! Особливо там, де у нас судини пальців руки. Але це не страшно. Ми вирішили, що таким чином ми змоделювали рух крові по пошкодженим судинам 🙂

eksperyment-krov-sertse-3

Потім ми поклали на підлогу пластикову скатертину, на неї папір. Синок ліг і поклав руку на папір, я обвела контур. Намалювала приблизне місце розташування серця по відношенню до руки.

eksperyment-krov-sertse-4

Ну а далі все зрозуміло на відео. Коли серце стискається, воно виштовхує кров, яка рухається по кровоносним судинам по всьому тілу. Якщо судини пошкоджено (наприклад, людина порізала палець), кров витікає. Це називається кровотеча.
2 thoughts on “Кров, серце, судини. Науковий проект для малюків”

  1. Світлана

    Я хоча і доросла, але наскількі цікаво написано..я все це уявляла на своїй руці ))) а звісно, коли вдома проводити такі заняття, то гадаю що це дуже корисно для дітей.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top