Сьогоднішній наш допис про те, як за допомогою звичайної води і кількох соснових шишок можна провести цікавий та пізнавальний науковий експеримент. До роботи!
Спочатку ми прочитали про сосни у навчальній розмальовці від видавництва “Богдан”. Потім роздивилися шишки. Оскільки ми живемо не в Україні, шишки довелося везти звідти. Тому для моїх дітей це дуже незвичний предмет, який викликав велику зацікавленість.
Я звернула увагу дітей на те, що шишка суха і розкрита. Всередині знаходиться насіння, яке при сприятливих умовах випадає з шишки та переноситься вітром на відстань до 100 метрів.
Дітям було запропоновано перевірити, як шишки реагують на воду. Ми взяли пластиковий контейнер з теплою водою і опустили туди наші соснові шишки.
Через пів години подивилися на шишки знову, і виявили значні зміни! Шишки стали виглядати зовсім інакше. Вони закрилися!
Ми прочитали про те, що шишки закриваються, щоб захистити насіння від надмірної вологи. Це можна спостерігати у сосновому лісі під час дощу. Також ми подумали про те, що можливо цей механізм допомагає затримати насіння у шишці, щоб воно вилітало тільки у суху погоду. Насіння, напевне, буде набагато краще переноситися вітром, якщо воно сухе.
P.S. Коли шишки висихають, вони розкриваються знову!