Симетрія в овочах і фруктах

Ми захопилися темою симетрії і шукаємо її у всьому навкруги. На це заняття нас надихнуло відео мого улюбленого youtube-каналу Pepper&Pine SYMMETRY IN MATH | LIVING MATH | HOMESCHOOL + CLASSROOM PROJECT.

Ми обрали для дослідження груші, помідори черрі та огірки. Потрібно по 2 штуки кожного з плодів.

Усі плоди раджу добре помити перед заняттям та різати чистим ножем на чистій поверхні. Тоді їх можна буде з’їсти після або під час заняття! 🙂

Кожен з видів фруктів та овочів розрізаємо по центру вздовж та впоперек. Таким чином ми зможемо розглянути 2 види симетрії

Увага! Обережно з ножем. Якщо ви проводите заняття з маленькими дітьми, краще, щоб саме ви користувалися ножем і одразу ж прибрали ніж з поля зору дітей.

Отже, наші овочі і фрукти розрізані кожен на 2 частини. Вздовж і впоперек. Звертаємо увагу дитини на те, що ми спостерігаємо два види симетрії.

Променева симетрія – коли від точки можна провести промінчики, наче у сонця, і в напрямку кожного з промінців фрукт та овоч виглядає однаково. Таку симетрію ми бачемо, розглядаючи поперечний розріз. 

Дзеркальна симетрія – коли ми можемо провести уявну лінію вздовж фрукта або овоча, і кожна з двох половинок буде виглядати так само, але наче у дзеркальному відображенні.

Ми спробуємо це все намалювати. Але не просто малюватимемо, а використаємо наші овочі і фрукти як шаблони.

Спершу потрібно прибрати зайву вологу. Для цього використовуємо паперовий рушник.

Кладемо огірок зрізом на лист цупкого паперу і обводимо олівцем.

Зображуємо те, що знаходиться всередині огірка. В той час, як дитина малює, звертаємо увагу, що насіння розташоване наче в дзеркальному відображенні.

Так само робимо з помідором та грушею. Хоча груша виявилась дещо асиметричною 🙂 

Після цього у нас був невеличкий перекус, а потім ми вирішили попрактикувати читання і писання, тому підписали наші фрукти і овочі.


Підпишіться на нашу розсилку, щоб першими дізнаватися про нові статті!

Щось не так! Будь ласка, спробуйте ще раз
Ви успішно підписалися на розсилку “Крейдочки”! Ми раді, що Ви з нами!

2 thoughts on “Симетрія в овочах і фруктах”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top