Кооператив хоумскулерів DUNEHA (Об’єднані Арабські Емірати). Правила вступу та участі.

Що таке кооператив хоумскулерів?

Хоумскульні кооперативи створюються для того, щоб діти, які навчаються вдома, могли регулярно зустрічатися, дружити, їздити на екскурсії, разом займатися спортом, наукою, вчитися працювати в команді тощо. Тобто кооператив хоумскулерів має на меті соціалізацію та взаємопідтримку у навчальному процесі.

В Україні такий вид сумісної діяльності сімей хоумскулерів ще не дуже поширений, як і в Єгипті, де ми жили до переїзду в Емірати. В Каїрі було кілька спроб організувати кооператив, але вони були малоуспішними з багатьох причин. Я вирішила зробити серію дописів про те, як кооператив хоумскулерів (homeschool co-op) організований в Еміратах, бо саме тут ми живемо, і саме в цьому успішному кооперативі наша сім’я особисто приймає участь.

Об’єднання хоумскулерів в Еміратах.

Отже, DUNEHA – Dubai and Northern Emirates Homeschool Association. Асоціація сімей хоумскулерів в Дубаї та Північних Еміратах. Нижче – правила вступу та членства в цьому кооперативі, перекладено з англійської мови.

кооператив хоумскулерів

“Наша місія.

Ми навчаємо дітей вдома з багатьох причин, але наша спільна мета – підтримати жагу до навчання, з якою народжуються усі діти. Ми намагаємось забезпечити дітям навчаюче та любляче середовище. Для цього ми стараємось бути відкритими, толерантними та тактовними, чуйними та освідченими про потреби усіх членів групи. Ми хочемо стати джерелом підтримки, натхнення та дружби для членів усіх хоумскульних сімей нашого регіону.

Ми не школа, ми не надаємо репетиторських послуг і не вчимо дітей окрім своїх власних (на регулярній основі). Наша асоціація не терпить і не підтримує порушення місцевих законів задля хоумскулінгу.

Вимоги для вступаючих у кооператив.

Будь-яка родина, що навчає дітей поза школою, може стати членом. Ми з задоволенням запросимо вас зустрітися з членами нашого кооперативу, щоб грати і вчитися разом. Якщо ви хотіли б взяти участь у наших зустрічах, напишіть нам, і ми повідомимо про наш найближчий захід.

Якщо ви вирішите, що хотіли б стати членом кооперативу, ми надійшлемо вам анкету і запросимо до нашої дискусійної групи.

Ми – кооператив, який потребує віддачі. Вступ в кооператив безкоштовний. Єдина вимога – ваша активна участь в кооперативі. Якщо у вас є якісь особливі вміння, досвід або ідеї для нашої групи, будь ласка, розкажіть нам про це. У нас також є регулярна потреба у людях, які можуть виконувати певні адміністративні роботи, що забезпечують високий рівень організації кооперативу. Будь ласка, повідомте, якщо ви хотіли б прийняти участь в такій роботі.

Нажаль, якщо ви тільки теоретично розглядаєте можливість навчання дітей вдома, ми не можемо надати вам членство. Будь ласка, почитайте наш сайт, у ньому є багато корисних ідей та інформації, і якщо у вас ще залишаться якісь питання, задайте їх під цим записом або по імейлу, і можливо ми вам допоможемо. Ви також можете вступити у нашу групу у Фейсбуці “Dubai and Northern Emirates Homeschool Association”.

Правила поведінки.
Вказівки для дітей.

Ми просимо батьків пояснити дітям, що руйнівна та шкідлива поведінка (кидання піском, плювання, биття, кусання, обзивання, висміювання тощо) з боку будь-якої дитини буде розцінюватися як знак того, що дитина готова піти додому. І якщо така поведінка повториться, то батьки без сумніву, просто і без суперечок, повинні будуть виключити дитину з групи. Якщо батьки не в курсі проблеми з поведінкою їх дитини, інші батьки мають повідомити їх про проблему.

Наше розуміння ситуації таке, що якщо дитина насьогодні не готова до дружніх соціальних контактів, вона може повернутися через деякий час і спробувати ще раз. Ми сподіваємось, що таким чином ми можемо забезпечити решті дітей атмосферу, де вони можуть безпечно і гармонійно грати, вчитися та дружити; посилити акцент на бажаності позитивної соціальної поведінки дітей; і покласти повну відповідальність за соціалізацію на тих, кому на нашу думку належить ця відповідальність: на батьків, бо ніхто так не може сприяти очікуваній та соціально сприйнятній поведінці дитини, як її батьки.

Таким чином, ми сподіваємось допомогти більш агресивним і домінантним дітям в групі навчитися спрямовувати свою енергію на спільну роботу і дружнє спілкування з іншими дітьми.

З цією ж метою ми також просимо дітей утримуватись від використання своїх іграшок як зброї та від ігр у бійки.

Вказівки для батьків.

Ми усвідомлюємо, що наша група складається з людей з різних культур, країн та способів життя. Ми вчимо дітей вдома багатьма різними способами і з багатьох різних причин. Ми очікуємо, що кожен має бути толерантним та тактовним у спілкуванні з іншими, і кожен має розуміти та визнавати потреби інших членів групи.

Ми просимо дорослих не палити під час зустрічей групи.

Ми приймаємо різні стилі батьківства, але биття, плескання або осоромлення дітей у присутності інших не є допустимим.

Також є недопустимими ситуації, коли дорослі намагаються дисциплінувати не своїх дітей, а дітей з інших сімей, окрім надзвичайних ситуацій.”

______

Читайте також інші публікації про наш хоумскульний кооператив:

Організація наукового гуртка для хоумскулерів. Приклад програми занять на семестр для групи з віком старших дітей 8-10 років

Науковий гурток для хоумскулерів. Досвід кооперативу DUNEHA (Частина 1)

Науковий гурток для хоумсулерів. Досвід кооперативу DUNEHA. (Частина 2)

4 thoughts on “Кооператив хоумскулерів DUNEHA (Об’єднані Арабські Емірати). Правила вступу та участі.”

  1. Цікаво було б дізнатися, яка саме діяльність ведеться в цьому кооперативі, як організовується, чим саме займаються діти тощо.

  2. Pingback: Науковий гурток для хоумскулерів. Досвід кооперативу DUNEHA – Крейдочки

  3. Pingback: Науковий гурток для хоумскулерів. Досвід кооперативу DUNEHA (Частина 1) – Крейдочки

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top