Я досліджую світ. 1 клас

Хочу поділитися своїм досвідом використання підручників та робочих зошитів з предмету “Я досліджую світ”. Минулого року для свого першокласника я обрала комплект видавництва “Алатон”, автори Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, О.Л. Хомич, І.В. Гарбузюк, Н.В. Андрук.

Перш за все мою увагу пригорнув дизайн: приємні кольори та сучасні ілюстрації. Для першого класу надається два підручника і 4 робочих зошита.

Я досліджую світ

Підручник “Я досліджую світ”. 1 клас, 1 півріччя

Підручники розміру А5 мають тверду обкладинку. Сторінки, як на мене, трохи затонкі, нагадують газетний папір. Коли я користувалася клейкими закладками, то відривалися вони з тоненьким шаром паперу. Вміст підручника, проте, дуже сподобався. Теми розбиті по місяцям. Батькам, що самі навчають дітей вдома, це допоможе в плануванні занять.

Тема “Знайомство зі школою” не дуже актуальна дітям-хоумскулерам, але моїй дитині було цікаво розглянути картинки. Школярам, я думаю, ця інформація може допомогти впоратися з хвилюваннями щодо початку шкільного життя.

Тексту небагато, ніякої води, прості речення без купи незрозумілих дітям слів.

На наступному фото – сторінка, що викликала у мене неоднозначні емоції. Я бачу в цих підручниках, що автори намагаються донести ідеї толерантності та інклюзії. В моєму розумінні, суть інклюзії в школі – щоб діти з особливостями здоров’я навчалися і перебували в колективі на рівні з іншими однолітками. А на цій сторінці ми бачимо дитину в колісному візку і заголовок “Не такий, як усі”.

Історія досить мила, з хорошим кінцем. Але я намагаюся уявити реальну ситуацію, коли в класі дійсно є дитина на візку. І от під час уроку весь клас відкриває книгу на цій сторінці… Можливо, ця дитина не відчуває себе інакшим. Або відчуває і дуже переживає, але батьки перед школою дуже старалися так його налаштувати, що він насправді такий, як і інші діти. А в школі відкриваємо підручник, а там оця картинка і “Не такий, як усі”.

Уявіть оповідання з таким же заголовком про дітей в окулярах, наприклад. Чи було б воно доречним?

Вважаю важливим додати, що у підручнику є багато інклюзивних ілюстрацій.

Кола спілкування – важлива тема з розвитку навичок безпеки. Бачила такі Circles of Relationships в розробках для вчителів та хоумскулерів з англомовних країн.

Дуже сподобалось, як в підручнику пояснюється наука дітям. Просто, цікаво, з експериментами. Ми з дітьми теж провели експерименти для дослідження агрегатного стану води.

Підручник “Я досліджую світ”. 1 клас, 1 півріччя

Я досліджую світ

До кожної теми пропонується виготовити саморобку або провести експеримент. Наприклад, інформація про театр і виготовлення театральної маски.

На цій сторінці мова йдеться про те, що кожна людина унікальна. Хлопчик на візку не протиставляється усім іншим. Навпаки, пояснюється, що у кожного з нас є якісь особливості.

Я досліджую світ

Інші інклюзивні ілюстрації.

Я досліджую світ

Сподобалося, що професії не розділили на жіночі і чоловічі, як це часто буває в дитячих книжках.

Важлива тема сортування сміття.

Я досліджую світ

ЯДС. 1 клас. Робочі зошити

Для першого класу пропонується чотири робочих зошита формату А5 з м’якою глянцевою обкладинкою. Сторінки в зошитах більш цупкі, ніж в підручниках.

Я досліджую світ

В зошитах є багато завдань з математики. Це мене трохи здивувало. До того ж, деякі завдання настільки прості, що і дошкільнята впораються. Думаю, це корисно, щоб з самого початку навчання створити ситуацію, де дитина відчуває себе успішною.

Я досліджую світ

Дуже подобаються ілюстрації!

Поступово завдання стають складнішими і більш цікавими.

Я досліджую світ

Я досліджую світ. Онлайн матеріали

На сайті видавництва “Алатон” є безкоштовні матеріали з предмету “Я досліджую світ”, які допоможуть як вчителям, так і батькам дітей, що навчаються вдома. Ви знайдете там розробки уроків, презентації, відео до кожної теми, а також підручники в електронному виді.

6 thoughts on “Я досліджую світ. 1 клас”

 1. Добрий день. Дякую за огляд.
  Якщо не складно, порадьте, будь ласка, книжки, журнали, інші матеріали для дитини 5р. Живемо за кордоном, зараз в Україні. Думаю що би купити на рік вперед щоб І навчальна інформація, і зв’язок з Україною (в т.ч. через українську мову видань, сезони, рослинність і т.д., що є іншим в країні проживання.)
  Наперед вдячна. Можна на електронну пошту, якщо вам зручно.

  1. Наталіє, на жаль, не бачу Ваш імейл.
   Про рослини України є красиві книги Хто живе у лісі, Хто живе у парку, Хто живе у саду, автор Міхаліцина Катерина.
   Є навчальні розмальовки видавництва Богдан, тут я писала огляд https://www.kreidochky.com/knyzhkova-polytsya/navchalni-rozmalyovky/
   Про історію України є чудовий воркбук “Козаки правлять країною”, дуже красивий і інтерактивний https://discursus.com.ua/books/kozaky-pravliat-krainoiu

 2. Зазначений підручник – лише одна із складових комплекту для навчання дітей першого класу.
  Рекомендуємо за цим підручником також користуватися також сайтом дистанційної освіти та іншими ресурсами за посиланням http://autta.org.ua/ua/resources/ya_doslidzhuyu_svit/1klas

  1. Дякую! Саме це посилання використовувала і дала його в статті. Чудові матеріали, сучасні і цікаві!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top