Підручник з географії Collins Primary Geography (стаття 2)

Представляємо вашій увазі другу частину огляду британського підручника з географії для учнів початкової школи. Першу частину читайте тут. Стаття отримала дуже цікаві коментарі як від батьків, так і від вчителів. Дуже приємно було бачити вашу зацікавленість! Отже, продовжуємо переглядати цей підручник з географії.

підручник з географії

Підручник з географії. Дітям про погоду.

Отже, після річок дітям пропонується тема “Погодні умови”, і перший урок теми присвячений екстремальним погодним умовам. Пояснюється, як погода впливає на нас і які проблеми може створити. На якісних фото показані приклади екстремальних природніх умов: хуртовина в Шотландії, тайфун на Філіппінах, повені в Німеччині, посуха в Африці, пожежі в Австралії.

підручник з географії

Як і в попередніх уроках, дітям пропонуються питання для обговорення та творче завдання на дослідження теми.

Обговорення:
Як погода впливає на нас?
Які головні проблеми показані на фотографіях?
Як екстремальні погодні умови впливають на людей у Сполученому Королівстві?

Дослідження:
Як може сніг, повінь, град та посуха вплинути на
а) дерево,
б) будинок?
Намалюй кілька малюнків “до” і “після”.

Прогноз погоди

Наступний урок – “Прогноз погоди”. Ключові слова уроку: метеороголічний офіс, прогноз, температура.

Наводяться приклади того, чому людям важливо знати прогноз погоди. Наприклад, фермер хотів би знати, чи наступного тижня буде підходяща погода для збору врожая. Водій крана потребує інформації, наскільки сильним буде вітер після обіду. Сім’я хоче знати, чи чи зможуть вони завтра піти на пікнік.

Дітям пояснюють методи, що використовуються для складання прогнозу погоди.

підручник з географії

Літаки, повітряні кулі, супутники, наземні станції, кораблі передають дані в погодні центри, де інформація аналізується спеціалістами.

В банку даних наводяться деякі факти про погодні станції (наприклад, що найвища погодна станція знаходиться на горі Еверест на висоті 8000 метрів).

Робота з картою.
Роздрукуйте з сайту Метеорологічного офісу супутникову карту погодних умов для Сполученого Королівства. Напишіть кілька речень про те, про що вона вам каже.

Дослідження.
Придумайте прогноз погоди для фермера, водія крана та сім’ї. Як цей прогноз вплине на їх наступні дії?

Британські школярі теж ведуть щоденник погоди!

Третій урок теми – “Щоденник погоди”. Пояснюється три головні фактори погоди: вітер, температура, хмарність.

Дітям пропонується спробувати описати погоду, використовуючи не більше шести слів.

підручник з географії

Наведено приклад щоденника погоди (табличка) і розказуєтся про учнів однієї з шкіл, які змайстрували власну погодну станцію, записували погодні умови протягом двох тижнів і потім внесли зібрані дані в комп’ютер.

Робота з картою:
Обери велике місто в будь-якій частині світу, назва якого починається з першої літери твого імені. Використовуючи інформацію з газет або інтернету, намалюй графік та напиши короткий звіт про погодні умови в цьому місті на 1-2 тижні.

Дослідження:
Записуй погоду в школі протягом двох тижнів. Покажи результати у вигляді таблички та напиши короткий звіт. Як погода вплинула на твою діяльність?

Що таке місто?

Наступна тема – “Розуміння міста”. Що таке місто, які його ознаки та необхідні частини, як функціонує місто.

Міста – це місця, де живе велика кількість людей. Важливі частини міста: будинки для сімей та одиноких людей, місця для роботи та скупівлі, школи та коледжи, лікарі та лікарні, місця для занять спортом та розваг, засоби для пересування.

Пояснюється, що багато міст засновувалися як села, а потім розбудовувались і ставали містами. Багато міст виникло у місцях великих базарів, куди люди приїжджали з різних місць продавати та купувати різні товари. Деякі міста виникали на перехрестях великих доріг або коло мостів. Деякі міста було засновано навколо збудованих великих заводів чи шахт або коло портів.

Міське життя

Далі цей підручник з географії розповідає про міське життя.

Дітям розказують, що у минулому люди, що жии в селах, вирощували свою їжу, брали воду з колодязів, збирали деревину з лісу. Вони були спроможні забезпечити себе усім необхідним для життя.

Але з часом все більше і більше людей переїхало у міста в пошуці працевлаштування. Тепер вони потребують того, щоб їм забезпечили воду, їжу та інші послуги.

На фото також показано школярів, які вийшли на вулицю і працюють над дослідженням міста.

підручник з географії

Тут зображене те, що необхідно сучасному місту для функціонування: вода, їжа, енергія, транспорт, зв’язок, вивіз сміття.

Практична робота з географії. Йдемо на вулицю

Повернемось до школярів на фото вище. Вони шукають ознаки різних послуг та речей, що зроблені на користь людям. Нижче на фото – їх знахідки. Дітям пропонується подумати над тим, як кожна з цих речей допомагає людям.

На фото: урна для сміття, решітка для стоку дощових вод, вуличний знак, автобусна зупинка, поштовий ящик, лавка, дорожні бар’єри.

Дослідження:
Зроби подібний огляд вулиці біля твоєї школи. Сфотографуй різні речі, які ти знайдеш. Розкажи, як кожна з цих речей допомагає у функціонуванні міста.

Робота з картою:
Яким було б найкраще місце для нової урни для сміття у твоєму районі? Покажи свої ідеї на карті місцевих вулиць та поясни, чому ти обрав це місце?

Як продукти потрапляють в супермаркет?

Наступна тема в книзі – “Їжа і магазини”. Діти дізнаються про те, звідки продукти потрапляють на полиці магазинів.

“Фермери в Сполученому Королівстві виробляють чудове різноманіття продуктів. Деякі частини країни підходять для вирощування зернових, фруктів та овочів. Інші райони більше підходять для вирощування корів та овець.

Основні три типи ферм в Сполученому Королівстві: зернові (східна Англія, де більше сонця і менше дощів), овечі (Уельс та Шотландія з їх похилим рельєфом) та молочні (західні та центральні райони Англії та Ірландії, де добре росте трава і вирощуються корови).

Фермери вирішують, як саме використовувати їх землю, враховуючи 4 головні фактори:

Погода: чи підходяще співвідношення дощів та сонця?
Ландшафт: чи ділянка землі не занадто похила для вирощування зернових?
Ґрунт: чи підходить для рослин?
Ринок: чи достатньо платитимуть люди за цей товар?

На картинці показано, що різні фрукти та овочі можуть бути доставлені в магазини з різних країн.

Обговорення:
Які три основних типи ферм?
Які з цих ферм є в сільській місцевості твого району?
Яи вважаєш ти фермерство важкою роботою?

Дослідження.
Подивіться на малюнок магазина і зробіть списки продуктів, які надійшли з
а) Сполученого Королівства,
б) інших країн.

Робота з картою:
Використовуючи атлас, з’ясуй, як далеко подорожували фрукти та овочі з магазина на картинці, щоб потрапити в Сполучене Королівство. Орієнтуйтесь на відстань між столицями.

В наступному уроці на тему “З ферми в супермаркет” чудово пояснюють деякі аспекти закупівлі продукції в різних країнах. Наводиться у приклад одна компанія, що закуповує фрукти з різних країн та поставляє в супермаркет. Зазначено, що “В минулому люди могли купити певні фрукти та овочі тільки тоді, коли був сезон. Тепер вони можуть купувати їх завжди. Коли сезон закінчується в одній країні, він починається в іншій.”

На цій ілюстрації показана діаграма сезонів винограду в різних країнах.

Різні магазини та їх призначення. Створення графіків

Третій урок теми “Їжа і магазини” знову присвячений дослідженню на місцевості. Розказано про школярів, що зібрали інформацію про магазини на головній вулиці їх міста. Вони написали назви магазинів та опис товарів, що там продаються. Також діти розділили магазини на групи, користуючись списком, який надав вчитель. Деякі магазини продають широкий асортимент товарів, тому діти мали визначити найважливіший тип товарів.

У списку, що надав вчитель, такі типи магазинів: продуктові (пекарні, м’ясні, овочеві, міні маркети), магазини одягу, домашніх товарів (книжки, аптека, електрика, іграшки тощо), меблі, ресторани, гроші\офіси (банк, пошта, агенство нерухомості).

Коли діти повернулися до школи, вони отримали великого масштабу карту дослідженої вулиці. Вони створили кольорову легенду до карти і розфарбували магазини згідно легенди. Діти також намалювали графік. Найбільше виявилося продуктових магазинів.

Покращення міста

Далі йде тема піклування про місто, і найцікавіша її частина – про покращення міста. Деякі варіанти запровадження покращень:

  • заспокоєння руху автомобілів (нові дерева, бічні вулиці, острівки на дорозі),
  • новий ігровий майданчик (яскраві кольори, рамки для залізання, м’яке покриття),
  • паркуйся та їдь (система для зменшення руку в містах, що дозволяє водіям припаркувати автомобілі в передмісті і далі їхати на автобусі),
  • створення зручностей для пішоходів (вуличне освітлення, тротуари, стовпчики для перекриття руху транспорту, урни для сміття).

Дослідження.
Як кожне з цих покращень робить середовище кращим? Напиши короткий звіт по цим картинкам.

Робота з картою:
Знайди ділянку неподалік від школи, яка могла б бути покращена. Напиши план та описання своїх ідей.

Вивчення Північної Ірландії, Німеччини, Північної Америки та ОАЕ

Далі йде вивчення кількох місцевостей: Північної Ірландії, Німеччини, Північної Америки та Азії, зокрема Об’єднаних Арабських Еміратів. Подивіться, який красивий розворот, присвячений ОАЕ! Надається інформація про частини ОАЕ, прапор, визначні місця та заходи, клімат, зв’язок з іншими країнами (торгівля, транспорт, спортивні змагання).

Сподіваюся, вам сподобалося переглядати цей підручник з географії!

Підпишіться на нашу розсилку, щоб першими дізнаватися про нові статті!

Щось не так! Будь ласка, спробуйте ще раз
Ви успішно підписалися на розсилку “Крейдочки”! Ми раді, що Ви з нами!

1 thought on “Підручник з географії Collins Primary Geography (стаття 2)”

  1. Pingback: Підручник з географії Collins Primary Geography (стаття 1) – Крейдочки

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top