Наука для дітей. Експеримент з селерою

Ми з дітьми дуже любимо експерименти. Особливо такі, де залучена вода, бажано різнокольорова. Це дуже цікаво – досліджувати властивості води!

Ми говорили з дітьми про те, яким чином рослини поглинають воду. Як вода піднімається по стовбуру до листя? Особливо важко це уявити, подивившись на високі дерева. Товстелезний стовбур, величезна крона – це ж скільки потрібно води, щоб підтримувати життя дерева! Як вода йде нагору?

Експеримент з селерою демонструє дітям, що таке капілярний ефект.

В корінні, стовбурах та листі рослин є капіляри. Капіляри – це тонесенькі трубочки. Вода має властивість рухатися нагору по тоненьким трубочкам. Це і називається капілярним ефектом.

Селера любить воду та швидко її поглинає. Також сама по собі селера має досить блідий колір. Це робить її ідеальним матеріалом для цього експерименту з дослідження капілярного ефекту.

Що потрібно для досліду:
селера,
вода,
харчові барвники,
кілька склянок,
ложка, ніж, кухонна дошка.

Спочатку діти приготували розчин харчових барвників. Це улюблена частина експерименту! Вони насипали трохи порошку в ложку, пересипали в склянку і заливали водою. Потім додалося додати ще барвників – нам потрібен насичений колір!

У нас була дуже довга селера. Відрізали від гілок верхню частину з листям.

Ставимо селеру в склянки з кольоровою водою і спостерігаємо. Зверніть увагу, листя селери досить прив’ялі. Вона провела пару днів в холодильнику. Також погляньте, у склянці з оранжевою водою селера має більше листя. Це важливий момент, який неочікувано вплинув на результат. Вчимо дітей помічати такі речі та аналізувати результати!

Зміни почалися вже за годину від моменту, коли ми поставили її у воду. Але для більшого ефекту ми вирішили почекати добу.

Це фото “до”.

Це фото “після”!

В усіх склянках листя селери набрало води і піднялося!

Селера, що була у синій воді, стала зеленішою (неочікувано), синій колір видно у вигляді окремих плямок та у прожилках на листі.

Та рослинка, що стоїть в склянці з зеленою водою, стала яскраво зеленою. Порівняйте її колір на фото “до” і “після”.

Червона вода дала селері світло-коричньовий колір з темно-червоними плямками на листі.

Найяскравішою виглядає селера в склянці з оранжевою водою! І ще, неочікувано, рівень оранжевої води в склянці дуже помітно впав. Ми обговорили цей момент з дітьми і зробили висновок, що оскільки на цій гілочці найбільше листя, вона і води поглинула більше. В інших склянках теж стало менше води, але не так мало, як оранжевої.

Нам було цікаво, чи зафарбувалися капіляри? Розрізали селеру.

Так, навколо серцевини в стовбурах видно капіляри, придивіться!

Сподіваємося, вам сподобався цей кольоровий експеримент!

Підпишіться, щоб отримувати нашу розсилку. З нами цікаво!

Щось не так! Будь ласка, спробуйте ще раз
Ви успішно підписалися на розсилку “Крейдочки”! Ми раді, що Ви з нами!

Перегляньте також інші наукові експерименти для дітей.