Наука дітям. Експеримент з мушлею. Вплив кислоти на мушлі молюсків

Достатньо однієї мушлі та звичайного оцту, щоб провести цей експеримент та обговорити з дитиною як екологічні проблеми, так і питання особистої гігієни. До чого тут мушля? Давайте дізнаємося.
eksperyment-z-mushleyu-1

 

Отже, ми взяли 1 мушлю з моря і пляшку звичайнісінького оцту, а також скляну банку. Мушлю поклали на дно банки та залили оцтом.

Тут треба сказати, що ми зробили помилку. Оцту налили стільки, щоб він покривав мушлю, не більше. Цієї кількості було достатньо, щоб карбонат кальцію з мушлі став реагувати з оцтом, і ми дуже яскраво побачили цю реакцію з перших секунд – з мушлі стали йти бульбашки вуглекислого газу. На фото це не так видно, але на відео дуже добре можна побачити бульбашки. (Відео в кінці допису).

eksperyment-z-mushleyu-2

Але через деякий час реакція сповільнилася і зупинилася. Ми здогадалися долити оцту, і це було вірним рішенням. Реакція знову стала проходити дуже бурхливо. Газ накопичувався під мушлею і час від часу виходив великою бульбашкою, видаючи смішний звук.

Стала помітна маленька дірочка в мушлі.

eksperyment-z-mushleyu-3

Поступово руйнування мушлі стало очевидним.

eksperyment-z-mushleyu-4

eksperyment-z-mushleyu-5

Наступного дня ми витягли з банки те, що залишилось від мушлі.

eksperyment-z-mushleyu-6

eksperyment-z-mushleyu-7

Наше відео!

Як це все обговорити з дитиною? На початку статті я вказала 2 аспекти.

Один аспект: особиста гігієна. Мушля подібна до емалі наших зубів, бо складається з карбонату кальцію. Так само, як мушля, наші зуби зазнають негативного впливу кислот. Тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни зубів: не їсти багато солодкого (цукор за допомогою бактерій в ротовій порожнині перетворюється на кислоту), слідкувати за чистотою зубів.

Інший аспект, на який особисто я зробила акцент у розмові зі своєю дитиною: проблема закислення водойм. Людина забруднює оточуюче середовище, і одним з негативних наслідків є підвищення кислотності озер, річок, морів. Це небезпечно для усіх без виключення жителів водойм. У цьому експерименті ми показали, яким руйнівним може бути вплив кислот навіть на тверду і міцну мушлю.




1 thought on “Наука дітям. Експеримент з мушлею. Вплив кислоти на мушлі молюсків”

  1. Pingback: Легкий експеримент для дітей. Шипучий лід - Крейдочки

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top